Kategorie
Newsletter

Zde se můžete přihlásit k odběru novinek

Anketa

Z činností ENA mě nejvíce zajímá

Celkem hlasů: 7918
Nejnovější produkty

Testovaci produkt

Naše cena: 0.00 Kč

Sběratelská výbava

Získané mince či bankovky, ale i jiné sběratelské předměty prezentované na našich internetových stránkách, se stávají sbírkou až ve chvíli, kdy jejich majitel je vhodným způsobem uspořádá. Do té doby při uložení v krabicích, obálkách, zásuvkách, truhlách či skříních lze hovořit o více méně nahodilém souboru předmětů stejného či podobného zaměření.

Pro uložení sbírky je třeba zvolit odpovídající řešení, které přinášejí renomovaní výrobci u nás, ale zejména v cizině. Jde o prověřená alba nebo skříňky s úložnými platy různé velikosti, provedení i kapacity, které pojmou odpovídající množství předmětů zvoleného sběratelského oboru a umožní jejich snadnější doplňování a prohlížení, tím i získání přehledu o rozsahu sbírky a její úplnosti. Důraz je kladen i na bezpečném uložení s ohledem na reakce použitého materiálu se sbírkovými předměty a také bezpečnostní důvody na ochranu před zcizením.

V naší asociaci jsme se této problematice velmi pozorně věnovali již v počátcích samostatné činnosti a srovnávali výrobky dostupné na českém trhu, jakož i produkci všech významnějších firem v Evropě. Při tom se nám podařilo objevit zavedenou holandskou firmu Importa, kde se výrobě sběratelských alb základních oborů (filatelie, numizmatika, notafilie, telefonní karty) a další výbavy věnují přes šedesát let a nabízejí jedinečný poměr kvality a ceny při poměrně rozsáhlém sortimentu výrobků. Spolupráce s nimi již pokračuje více než deset let a za tu dobu se podařilo z jejich produktů vytvořit řadu specializovaných alb na sbírky mincí a bankovek Československa a nástupnických států, které zde zcela chyběly.

Naši členové si mohou formu uložení sbírky zvolit sami z nabízených skupin výrobků, respektive použít modely, které jsme pro ně připravili. Základní přehled vyvinutých alb pro potřeby českého sběratele uvádíme jednak na konci základní nabídky Importy a jednak na samostatných stránkách této kapitoly pro lepší přehlednost. V rámci sběratelského servisu ENA ochotně poradíme, pro jaký způsob uložení sbírky se rozhodnout s ohledem na zvolenou sběratelskou oblast.